Polityka zwrotów

Zwrot towaru / odstąpienie od umowy

Istnieje możliwość odstąpienia od umowy zakupu towaru w naszej firmie, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy (od dnia odebrania przesyłki). Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy należy poinformować naszą firmę (KOMAN sc PHU Kazimierz Ciesielski Małgorzata Sołowiej 60 – 544 Poznań, ul. Żeromskiego 9; tel/fax. 61 – 868 76 07; e-mail: koman@koman.pl) o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Można skorzystać również z umieszczonego formularza „zwroty”.

Aby zachować termin odstąpienia od umowy wystarczy wysłać informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu odstąpienia od umowy. Firma nasza niezwłocznie prześle potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie ponosicie Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam zwracany towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia , w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Reklamacje

Jeśli otrzymany towar okaże się według Państwa wadliwy, prosimy o składanie reklamacji przy wykorzystaniu umieszczonego na dole strony formularza reklamacyjnego. Reklamacje dotyczące produktu rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania przez nas wadliwego towaru. W tym terminie otrzymacie Państwo informację czy reklamacja została uznana przez producenta.

Zwroty i reklamacje prosimy kierować na adres:
KOMAN sc PHU
Kazimierz Ciesielski Małgorzata Sołowiej
Ul. Żeromskiego 9
60 – 544 Poznań
tel. 61 – 868 76 07
e-mail: koman@koman.pl

Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje w stosunku do umowy, której przedmiotem jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Klienta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (zgodnie z Art.38 ust.3 Ustawa o prawach konsumenta)